Page 15 - Chytrý zpravodaj - Žlutice listopad 2021
P. 15

V září se naše škola zúčastnila jedné ze sportovních akcí pořádané AŠSK (Asociace školních sportovních klubů). Tou
        byl přespolní běh. Závod pořádala Základní škola Krušnohorská. Běžecká trasa, kterou museli závodníci absolvovat,
        byla situována jak v jejím areálu, tak i v okolí školy. Naši žáci přijeli soutěžit v pětičlenných týmech za každou
        kategorii - mladší dívky a mladší chlapci (6. - 7. třída), starší dívky a starší chlapci (8. - 9. třída). Celkem do
        Karlových Varů přijelo 20 žáků reprezentujících naši školu. Mladší dívky musely zdolat trať dlouhou 1,5 km. Tato
        kategorie byla naší ,,nejsilnější”, protože se umístila na sedmém místě z osmi. Toto umístění bylo v rámci všech
        našich ostatních kategorií nejlepší. Trať pro mladší chlapce byla o něco delší. Naši kluci s vypětím všech sil zdolali
        dvoukilometrovou trať. Ale i tak to nestačilo a skončili na poslední, osmé příčce. Stejně dlouhou trať běžely i starší
        dívky a umístily se stejně jako mladší chlapci. U starších chlapců už to vypadalo na tříkilometrové trati nadějně, ale
        bohužel. I přes hezké umístění dvou našich závodníků mezi patnácti nejlepšími jsme obsadili jako družstvo opět osmé
        místo.

Za naši školu jsme moc rádi, že jsme se mohli takové akce vůbec zúčastnit. Žáci se mohli výkonově porovnat s
        nejlepšími v našem kraji, možná i s nejlepšími v republice.

Reprezentanti naší školy:
        Kategorie III. dívky - A. Bílková 7. A; B. Slunčíková 7. A; B. Volfová 7. A; V. Švecová 7. A; E. Vančová 7. A
        Kategorie III. chlapci - O. Maňák 6. B; J. Dvořák 6. B; J. Smrčka 7. A; J. Kohout 7. A; F. Ficek 7.A
        Kategorie IV. dívky - E. Minářová 9. A; M. Svobodová 9. A; A. Bubníková 9. B; D. Boková 9. A; J. Valešová 8. B
        Kategorie IV. chlapci - D. Pečenka 9. A; V. Lacina 9. A; J. Businský 9. B; V Bouda 9. B; J. Slepička 8. B

Mgr. Josef Hudec

Protidrogový vlak v Bečově nad Teplou

V polovině září vyjeli žáci druhého stupně na exkurzi, která byla zaměřena na prevenci drogové závislosti, na vlakové
        nádraží do Bečova nad Teplou. Zde byl připraven REVOLUTION TRAIN, vlak, který byl sestavován téměř 10 let,
        aby sloužil jako efektivní prostředek k informovanosti mládeže o problematice drogové závislosti. Tento unikátní
        nástroj přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání. Naši žáci
        tak během exkurze museli zapojit všechny smysly a projít si příběhem, životem závislého člověka. Museli také dělat
        různá rozhodnutí, která vyplývala z příběhu hlavní postavy, a zapisovat své odpovědi do pracovního listu, který na
        konci programu odevzdávali. Celkem si tak prošli šesti vagony. Každý vagon se dělí na tři části. V první části děti
        zhlédli krátký film ze života mladých lidí. Viděli, jak drogy ovlivnily jejich životy a jak se k nim vůbec dostali. V
        druhé části byla modelová situace z předchozí videoukázky. Byla zde například vystavena autonehoda, hospodský bar
        s výčepem, vězení nebo přímo drogové doupě. Zde si děti mohly vyzkoušet, jaké je to být spoutaný při výslechu, nebo
        viděly jak mohou drogově závislí lidé dopadnout. Třetí část sloužila k výkladu a žáci zde měli možnost pokládat
        jakékoliv otázky k tomu, co předtím viděli. Při odjezdu jsme mohli vidět, že děti byly z exkurze nadšené a určitě v
        nich zanechala pozitivní dojmy z protidrogové prevence.