ny  např.  v  knize  o  historii  třebíčské-  Ihned se zapojil do činnosti zdej-
        voru  Stanislava  Březiny  s  někdejším   jednotě. V letech 1939 a 1940 se jim podařilo uspořádat dva letní stanové tábory.
        Pokorného  žákem  a  čs.  reprezentan-  Jakožto významný sokolský činovník byl Oldřich Pokorný v rámci akce Sokol
        tem v atletice Aloisem Krulem, který   zatčen gestapem 8. října 1941 a zemřel o několik měsíců později v koncentrač-
        je  součástí  publikace  100  let  atletiky   ním táboře v Osvětimi. Na jeho počest se v budově gymnázia nachází pamětní
        v Třebíči: příběh pokračuje.        deska a od roku 1947 se nepravidelně koná běžecký lyžařský závod Memoriál

Kratochvíl,  Bednář)  skončilo  v  kate-
        gorii družstev na 2. místě. Nejhodnot-  Úspěšné družstvo triatlonistické mládeže při vyhlašování ankety Sporto-
        nějším  výkonem  loňského  roku  bylo   vec Třebíče: zleva Šimon Bednář, Tereza Coufalová, Marek Kratochvíl, Ma-
        vítězství Michaely Mitiskové na MČR   těj Března, Michaela Mitisková a Jakub Auf.
        v  duatlonu,  která  nezvítězila  nejen
        v kategorii dorostenek ale k velkému   závodníků se podařilo dosáhnout na 2   chařová doběhli na 8., 10. a 17. místě.
        překvapení  i  mezi  ženami  celkově.  mistrovské medaile.              A  potom  již  následovaly  tratě  hlav-
        Současně triatlonisté zahájili v březnu  Ale  i  ostatní  bojovali  za  co  nejlepší   ního  závodu  o  objemech  0,4‑5,2 km.
        letošní závodní sezónu na republikové   umístění  na  různých  závodních  ob-  Zde  největšího  úspěchu  dosáhla  Mi-
        úrovni  Českým  pohárem  v  aquatlo-  jemech  v  pořadí  plavání,  běh.  Ti  nej-  chaela Mitisková, která doběhla mezi
        nu.  Po  závodech  ve  Zlíně  a  v  Příbra-  mladší  startovali  na  tratích  0,1‑1 km   dorostenkami  na  2.  místě.  Ve  stejné
        mi  vyvrcholil  v  neděli  24.  dubna  na   a mezi dětmi 10‑11 let obsadili 6. místo   kategorii  obsadili  shodně  10.  místo
        pražském  Chodově.  V  plaveckém  ba- Nela Mitisková a 21. Šimon Bednář. Na   sourozenci  Šárka  a  Marek  Kratochví-
        zénu Jedenáctka a v sousedním Parku   trati  0,2‑2 km  mezi  12‑13letými  byli   lovi. A bronzovou medaili za 3. místo
        u Chodovské tvrze bojovalo 306 závod-  shodně dvanáctí Matyáš Večeřa a Zu-  si odvezl Petr Mejzlík za kategorii nad
        níků  různých  věkových  kategorií  ne   zana Mezlíková, mezi žáky 14‑15 let do-  60 let. První cílem proběhl a mistrem
        jen o pohárové body, ale i o mistrovské   běhli Jan Voda (12.místo) a holky Nela   ČR se stal Šimon Koblížek z Litvínova.
        tituly.  Početné  výpravě  třebíčských   Bednářová, Nikola Vodová a Adéla Ku-                Milan Zeibert