Page 7 - Chytrý zpravodaj - Brumov-Bylnice 06/2022
P. 7

Ze života ve městě

Skauti z našeho střediska se ani v konkurenci neztratili
       Závod Vlčat a Světlušek v Pozlovicích  závodu musely Světlušky a Vlčata na stanovištích   Dorňák a Matěj Kolář) obsadila krásné 3. místo
       Dne 23. dubna 2022 se po čtyřech letech usku-  prokázat  nejen znalosti  z  typických skautských   z celkových 7 hlídek.
       tečnil tradiční skautský závod Vlčat a Světlušek   dovedností (táboření, orientace, vyhledávání in-  Dívčí hlídka s názvem Sýkorky (Ela Marie Jiříčko-
       – ZVaS. Organizace okresního kola závodu se letos   formací, zdravovědy nebo logického myšlení), ale   vá, Alžběta Naňáková, Anna Pletánková, Helena
       ujalo skautské středisko Pozlovice. S podtématem   i fyzickou zdatnost, manuální zručnost a schop-  Fritschková,  Aneta Janáčová, Karolína Strnková
       závodu „Do hlubin pravěku – archeologická vý-  nost poradit si v nečekaných situacích.  a Anežka Kozlová) ve své kategorii zvítězila a za-
       prava“ se naše dvě soutěžní hlídky vydaly na trasu   Na závěrečném nástupu  chlapecká hlídka s  ná-  jistila si tak postup do krajského kola, které se
       stanovišť s cílem získat kosti tyranosaura. Během   zvem Zelená šestka (Daniel Trčálek, Jakub Strnka,   uskuteční 11. června 2022 v Kelči.

a mnoho dalšího. S každým stanovištěm získávaly písmenka do tajenky a tím
       byly schopni zjistit pravé jméno Šedého Vlka – Josef Káňa.
       Výsledky v jednotlivých kategoriích můžete vidět níže.
       Skautky                       Světlušky
         1. Dream Team (Štítná nad Vláří)   1. Pampelišky (Brumov-Bylnice)
         2. Sovy (Slavičín)           2. Šipky (Brumov-Bylnice
         3. Amazonské Anakondy (Luhačovice)   3. Cestovatelky (Štítná nad Vláří)
       Skauti                        Vlčata
         1. Dlažební kostky (Luhačovice)    1. Aligátoři (Brumov-Bylnice)
         2. Kmíni (Štítná nad Vláří)  2. Zálesáci (Štítná nad Vláří)
         3. Markomani (Pozlovice)     3. Slané Wafličky (Luhačovice)

INFORMACE Z DDM

Velikonoční turnaj                    Dopravní soutěž                     McDonald’s Cup

ve stolním tenise žáků                   mladých cyklistů                 2021/2022 - okresní
       Ve čtvrtek 14. dubna 2022 jsme v DDM    Ve  čtvrtek  21.  dubna  2022  proběhlo  okrsko-  finále
       Brumov-Bylnice pořádali Velikonoční turnaj žáků   vé kolo dopravní soutěže mladých cyklistů a to   Ve čtvrtek 28. dubna 2022 jsme pořádali spo-
       ve stolním tenise. Hrálo se ve dvou skupinách na   v mladší a starší kategorii. V mladší kategorii si   lečně se ZŠ Brumov-Bylnice na bylnickém hřišti
       2 vítězné sety a do čtvrtfinále postupovali čtyři   nejlépe vedla ZŠ Brumov-Bylnice, která si svým   již 23. ročník okresního finále fotbalového turna-
       nejlepší hráči z každé skupiny. Ti, kteří nepostou-  1. místem zajistila postup do krajského kola a v   je žáků 1. stupně McDonald‘s Cup 2021/2022.
       pili, si zahráli aspoň o umístění. V celkovém po-  kategorii starších to byla ZŠ Valašské Klobouky.   Hrálo se ve dvou kategoriích - mladší a starší po
       řadí se nakonec na čtvrtém místě umístil Lukáš   Nejlepšími cyklisty okrskového kola byli vyhlášeni   šesti týmech, přičemž vítězové si zajistili postup
       Kroupa, který v boji o bronzovou medaili prohrál   Kryštof Chuchma ze ZŠ Brumov-Bylnice a Šimon   do krajského kola. V letošním ročníku si nejlé-
       2:3 s Jakubem Rydvalem. Do finále postoupili   Pšenčík ze ZŠ Valašské Klobouky.  pe vedla v mladší kategorii ZŠ Brumov-Bylnice,
       Šimon Dvorjančanský a Matěj Ptáček.  V zápase                             na druhém místě se umístila ZŠ Zlín Okružní a
       o první místo si lépe vedl prvně jmenovaný hráč,                          třetí skončila ZŠ Mánesova Otrokovice. V kate-
       který zvítězil 3:0 na sety a odnesl si zaslouženě                         gorii starších zvítězila bez ztráty jediného bodu